2016 – 2017 Eğitim Yılı 30. Dönem Mezunlarımızı Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda Gerçekleştirdiğimiz Törenle Uğurladık…

2016 – 2017 yılı eğitim yılı 30. dönem mezunlarımızı Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz törenle uğurladık.

Tören misafirlerin, öğretim elemanlarının ve son olarak da mezun olan öğrencilerin salona alınması ile başladı. İlk konuşmayı dönem birincisi Özge ÖZGÜR yaptı. Daha sonra sırası ile SÜRKOP Başkanı Sn. Ramazan Özkaya ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Sn. Ahmet Atalık konuşmalarını yaptılar. Daha sonra Dekan Prof. Dr. Meriç Albay mezun öğrencilere, ailelerine ve misafirlere hitap etti. Yaptığı konuşmada Su Ürünleri Mühendisliği mesleğinin artan ihtiyaçlar ve gelişmeler nedeni ile değerinin her geçen gün arttığını, hem kamuda hem de özel sektörde Su Ürünleri Mühendislerine ihtiyaç duyulduğunu anlattı.  Ülkemizin ve dünyanın artan ihtiyaçları nedeni ile Su Ürünleri Mühendislerine olan ihtiyacın daha da artacağını belirtti. Kendisini geliştiren meslektaşlarımızı hem ülke içinde hem de yurt dışında güzel bir geleceğin beklediğini vurguladı.
Konuşmasını yapan  T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi Daire Başkanı Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Sn Ramazan Çelebi kamuda Su Ürünleri Mühendisi istihdamının sürekli olarak artış gösterdiği, çağın gereği olan bilgi ve yabancı dil konusunda yeterli birikime sahip meslektaşlarımızın dünyanın hemen her bölgesinde mesleğini icra edebileceğini belirtti.
Mezun ögrencilerimize ve misafirlere hitap eden İ.Ü. Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. B. Mert Savrun Su Ürünleri Fakültesinin Ülkemiz göllerinden, denizlerinden Antarktika’ya kadar araştırmalar yapan ayrıcalıklı bir fakülte olduğunu, büyük başarılara imza attığını ve mezunlarının da buradan önemli kazanımlar elde ederek hayata atıldıklarını belirtti. Tören fakültemiz 1., 2., ve 3. sırada bitirenlere ödüllerinin verilmesi, diplomaların takdimi, meslek yeminini takiben kep atma ile sona erdi.
Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı olarak mezunlarımızın başarılarından her zaman gurur duyacağımızı belirtmek isteriz. Hepinizin yolu açık olsun.
Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı
19 Haziran 2017
133 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi

Balabanağa Mahallesi Ordu Caddesi No: 8 - PK34134 Laleli/İstanbul

Tel:Dekanlık (212) 455 57 00/16383

Öğrenci İşleri (212) 455 57 00/16420