Mezuniyet 2013

28.06.2013

MEZUNİYET MESAJI 

Kendi düzeninde, yaşam döngüsünde var olmaya çalışan, canlı cansız tüm varlıklar insan düşüncesi içinde korunmaya muhtaçtır.

Mezun olduğunuz bu günde sizleri hayata yolcularken bir an bile olsa hüzne kapılmak, aklınızı devre dışı bırakmak, bu günü ve geleceğinizi yani yaşam döngümüzü sekteye uğratacaktır. Bu nedenle en zor anlarda bile doğanın o muhteşem dengesini düşünüp mesleğinizin gerektirdiği sorumlulukla ona sarılın. Üzerine basıp geçtiğiniz minicik bir çiçeğin içindeki renklerin aslında biz olduğumuzu hiç unutmayın.

İnsanın aklı ve yüreği yaşadığı çevreyi umursamadığında içine sürükleneceğimiz felaketlerin sorumlusu da yine bizler olacağız. İnsan aklının çevreyi çıkmaza sürüklediği anlarda, bilmeliyiz ki hep birlikte zarar göreceğiz. Yani bir kum tanesi, bir kardelen ya da koca ladin ağaçları ya da onların renklerinde hayat bulan tüm canlılar azıcık incindiğinde hep birlikte incineceğiz.

Mesleğinizi edinirken öğrendiğiniz canlı ve çevre arasındaki güçlü bağı bozacak her türlü yanlış uygulamanın sorumlusunun bizler olacağını, anayasamızın hepimize yüklediği çevreyi koruma görevinin göz ardı edilemeyeceğini unutmayalım.

5 yıllık eğitim-öğretimle geçen akademik yaşamınızda edindiğiniz tüm tecrübeleri gelecek yaşamınızda doğru yerlerde, doğru bir şekilde kullanmanızı ve sağlıklı, aydınlık, mutlu bir gelecek için çok çalışmanızı en içten dileklerimle istiyor sizleri tek tek öpüyor ve selamlıyorum.

Prof.Dr. Devrim Memiş

Öğrenci İşlerinden Sorumlu Dekan Yardımcısı

*2013 yılı Mezuniyet Töreninin tüm fotoğraflarına “İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi resmi Facebook hesabı” ya da aşağıdaki liste üzerindeki linklerden üzerinden ulaşılabilir.

Öğrencilerin Salona Girişi ve Tören Başlangıç
Davetliler ve Kokteyl
Diploma Dağıtım Seramonisi
Diploma Yemini ve Kep Atma

 

  

  

  

  

  

  

  

02 Temmuz 2013
2549 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi

Balabanağa Mahallesi Ordu Caddesi No: 8 - PK34134 Laleli/İstanbul

Tel:Dekanlık (212) 455 57 00/16383

Öğrenci İşleri (212) 455 57 00/16420